Európai parlamenti szimulációs vetélkedő középiskolások számára

A Győr-Moson-Sopron-Megyei Önkormányzat mellett működő Europe Direct Tájékoztatási Központ és a Nemzetközi Köz- és Magánjogi Tanszék - az idei EP-választások alkalmából - 2014. április 3-án európai parlamenti szimulációs vetélkedőt rendezett középiskolások számára. A verseny résztvevőinek a Hallgatói Esélyegyenlőségi Támogatási Alap ("HETA") nevű fiktív pénzügyi alappal kapcsolatban a tagállamok és az európai parlamenti képviselőcsoportok álláspontjait kellett kidolgozniuk, bemutatniuk és ütköztetniük. Négy győri középiskola diákjai vettek részt a vetélkedőn: a Baross Gábor Közgazdasági és Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskola, a Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola, a Kazinczy Ferenc Gimnázium és a Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola küldött csapatokat a színvonalas, jó hangulatú rendezvényre. A vetélkedő plakátja innen tölthető le.

Vizsgaidőszak 2017. május 16. - 2017. július 1.
Nyári záróvizsga időszak 2017. június 21. - 2017. június 30.
Diplomaátadó ünnepély - MK 2017. június 24. 14:00 - 15:00
Szenátusi ülés 2017. június 26. 14:00 - 16:00